Sepetim 0
Toplam
 • Ürün Grupları
 • PETEK TEMİZLİĞİ
  Kodu: PetekTemizlik-001
  Fiyat: 750,00 ₺
  Adet :
  Favorilerime Ekle | Fiyatı Düşünce Haber Ver

  Petek Temizliği

  Petek Tesisat temizliği fiyatımız; 6 adet radyatöre kadar ve Avrupa Yakası firmamıza yakın bölgeler için geçerlidir . Kombi Değişimi yaptıracak müşterilerimize Petek Tesisat Temizliği fiyatımız ; 200TL

  Petek Tesisat Temizliği

  Petek Tesisat temizliği işlemleri , zaman içerisinde kalorifer tesisatında , petek ve radyatörlerde tortu kireç pislik vb… sebeplerden tıkanıklıklar oluşmaktadır. Bu tıkanıklıklar kombinin düzgün çalışmamasına, arıza vermesine ve hatta kombinin bozulmasına sebep olabilir. Tesisattaki tortular peteklerin radyatörlerin kanallarında tıkanıklık yapabilir buda peteğin radyatörün bir kısmının ısınmasına bir kısmının ısınmamasına veya peteklerin hiç ısınmamasına kadar sebep olabilir.

  Tesisat kirli ise, tesisatın ilk yapıldığı zamankine göre alınan ısıda azalmalara sebep olmaktadır. Kombi derecesi yükseltildiği halde eskisi gibi ısınama ve Doğalgaz faturalarının yükselmesine sebep olmaktadır. Bu sebeplerden Petek tesisat temizliği işlemini her müşterimize yaptırmasını tavsiye ediyoruz.

  Petek Tesisat temizliği kaç yılda bir yaptırılması uygundur? 

  Aslında bur da tam net süre belli olmamakla birlikte tesisattan tesisata değişebilir . Bizim tavsiyemiz peteklerde ve kombide eski ısıyı almamaya başlandığında tesisat temizliği yaptırmakta fayda var. Ortalama bu süre her 2-3 yılda bir yapılmasını önerilmektedir.

  Tesisat temizliği işlemi , tesisat temizlik cihazı (makinesi) , tesisat temizlik sıvısı kullanılarak yapılmaktadır. Burda önemli olan tesisat temizliği yapacak ustaların işlerinde ehil olması gerekir. Tesisat temizlik sıvısı tesisatta bırakılmamalı, tesisat iyice durulanmalıdır. Aksi takdirde tesisat temizlik sıvısı , tesisatta kalırsa zamanla tortulaşabilir buda kombiye zarar verebilmektedir.

  Tesisat temizlik makinesi ile yapılmayan temizliklerin pek bir faydası olmaz tesisattaki tortular kireçler temizlenmez.

  Efnan Mühendislik olarak firmamız deneyimli kadrosuyla Tesisat Temizliği işlemlerini Profesyonel bir şekilde yapmaktadır. Bu hizmetimiz sadece istanbul içinde geçerlidir . Etrafı kirletmeden tesisatın bir noktasından tesisat temizlik cihazını bağlayarak işlemi yapmaktadır. Özellikle Kombi Değişimi yapan müşterilerimize tesisat temizliği işlemini yaptırmalarını öneriyoruz. Eski tesisatta yeni kombiye zarar gelmemesi için Kombi Değişimlerinde mutlaka tesisat temizliği yaptırınız.

  Petek Tesisat Temizliği Nasıl Yapılır?

  Profesyonel tesisat temizleme makinası  kalorifer tesisatınızın bir noktasından (genellikle kombi altından veya banyodaki petek veya havlupandan) tesisatınıza bağlanır. daha sonra tesisat temizleme kimyasalı (tesisat temizleme sıvısı)  tesisat temizleme cihazına boşaltılır. tesisat temizleme pompası , tesisatınız içerisindeki temizlik kimyasalını ileri geri şeklinde sirkülasyonunu yapar.  (bu şekilde peteklerinizi sanki elinize alıp çalkalmışsınız gibi olur ) .yaklaşık 1,5-2 saat işlem sürer . daha sonra kirler,kireçler,çamurlar vb. yabancı maddeler pompanın atık kısmından gidere atılarak tesisat temizliği işlemi tamamlanmış olur. tesisatınıza tekrar su basılır peteklerin reglaj ayarları ve havaları alınarak işlem biter. 
  Petekleriniz kesinlikle sökülüp takılma işlemi yapılmaz. çok pratik ve zahmetsiz bir şekilde tesisat temizliği ve petek temizliği işlemi yapılır. Petek temizliği sayesinde %30 a varan tasarruf sağlarsınız. Petekleriniz daha verimli ve konforlu ısınma sağlar. Petek temizliği kombinizi korur arıza verme riskini azaltır.
  Eski kombisini değiştiren müşterilerimize kombi değişimi yapmadan petek temizliği yapmalarını öneriyoruz !
  Petek temizleme fiyatımız 6  adet peteğe göre verilmiştir.
  Petek temizliği fiyatımız normal daireye göre verilmiştir dubleks ve tribleks dairelerde fiyat farklıdır
  Petek temizliği fiyatımız döküm petekler için değişkenlik gösterir.
  Tesisat temizliği fiyatımız yerden ısıtma sistemlerinde farklılık gösterir
  Petek temizliği hizmetimiz yalnızca İstanbul İli sınırları içerisinde geçerlidir.

  Bu ürün için henüz yorum yapılmadı. İlk değerlendiren siz olun !

  Unknown
  Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
  1 750,00 ₺ 750,00 ₺
  Bonus
  Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
  1 750,00 ₺ 750,00 ₺
  World
  Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
  1 750,00 ₺ 750,00 ₺
  Maximum
  Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
  1 750,00 ₺ 750,00 ₺
  CardFinans
  Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
  1 750,00 ₺ 750,00 ₺
  Axess
  Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
  1 750,00 ₺ 750,00 ₺
  Paraf
  Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
  1 750,00 ₺ 750,00 ₺

 • Ürün kaydı bulunamadı
Close